faq

Jak wycenia się u was usługę transportową?

Zawsze indywidualnie. Składowymi ceny są: wielkość ładunku, stopień trudności załadunku i rozładunku, odległość, gabaryty, tonaż i termin dostawy. Dlatego o cenach rozmawiamy przy ustalaniu szczegółów zlecenia.

Miałam awarię w Pruszkowie. Trudno było mi znaleźć kogoś, kto mi pomoże w środku nocy

Widocznie nie zadzwoniła Pani do nas. Nasz telefon 602211494 jest czynny całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Czasem, gdy mamy dużo wyjazdów nocnych, trzeba trochę poczekać na holownik czy pojazd szybkiego reagowania. Zawsze jednak, gdy podejmujemy się zlecenia, nawet w nocy, to jesteśmy i pomagamy.

Dlaczego na forach odradza się samodzielne wyciąganie samochodów z rowów?

Dlatego, że jeśli nie robisz tego umiejętnie, to możesz uszkodzić dodatkowo co najmniej dwa auta. Pomoc drogowa jest oznaczona, więc na akcji dbamy o zabezpieczenie terenu, dbamy o to, by inni użytkownicy drogi widzieli, że coś się dzieje, i zwolnili, zachowali ostrożność, przejeżdżając obok. Wiemy, jak zaczepić hak do wyciągania auta, a zdarzały się nam sytuacje, gdzie przyjeżdżaliśmy pomóc dwóm autom, z których jedno zostało uszkodzone podczas udzielania pomocy innemu, ponieważ kierowca zaczepił hol o zderzak… Efekt łatwo sobie wyobrazić.